امروز یکشنبه 4 آبان 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

سلفی گرفتن از لذت بخش ترین بخش های هر مسافرت و تفریحی میباشد که یک یادگاری خوب نیز از آن به جا خواهد ماند و درمورد اماکن دیدنی و تاریخی برای هر کسی وسوسه برانگیز است که حضورش در آن محل را با دیگران به اشتراک بگذارد.

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا اماکنی که سلفی گرفتن در آن ممنوع شده است را بشناسید.

۱- یادبود یازده سپتامبر

این یادبود از یک فواره با ۱۱ قسمت تشکیل شده است که هر کدامشان نام یکی از کسانی که در حادثه ۱۱ سپتامبر جان خود را از دست داده‌‌اند را به خودشان اختصاص داده‌اند. درخت بازمانده ۱۱ سپتامبر نیز درختی است که در پی این حادثه دلخراش از بین نرفت و به عنوان یادبودی از این حادثه تلقی می‌شود. با اینکه ارزشش را دارد که یک عکس خوب از چنین یادبودهای ارزشمندی داشته باشید، اما بهتر است که خودتان در عکس حضور نداشته باشید و عکس این یادبود را به یک عکس سلفی تبدیل نکنید، چراکه اصلا ظاهر خوشی ندارد و به همین دلیل بهتر است که از گرفتن سلفی در کنار آن ها صرف نظر کنید.

اماکنی که سلفی گرفتن در آنها ممنوع شده

۲- مسجد جامع شیخ زاید

مسجد شیخ زاید در شهر ابوظبی در کشور امارات واقع شده است و یکی از جذاب‌ترین اماکن دیدنی این کشور به حساب می‌آید و معماری آن به معنای واقعی کلمه خارق‌العاده و شگفت‌انگیز است. با تمام زیبا‌ بودن و جذابیت این مسجد، بهتر است که برای گرفتن سلفی در آن تلاشی نکنید، چراکه در صورت گرفتن سلفی، مسلما مامورهای امنیتی این مسجد به شما تذکر خواهند داد. به هر حال گرفتن عکس سلفی در این مسجد بی‌ادبی و بی‌احترامی تلفی می‌شود و این مسئله برای همه افراد با هر مقامی که داشته باشند یکسان است. افراد مشهور زیادی تا به حال از مسجد جامع شیخ زاید دیدن کرده‌اند و حتی آن‌ها نیز حق گرفتن سلفی در این مسجد را نداشته‌اند.

اماکنی که سلفی گرفتن در آنها ممنوع شده

۳- کلیسای سیستین

کلیسای سیستین در واتیکان یکی دیگر از اماکن دیدنی در دنیا است که در آن حق گرفتن سلفی یا هر گونه عکسی را ندارید. نقاشی های روی سقف کلیسای سیستین که هنر دست میکل آنجلو در دهه اول ۱۵۰۰ میلادی هستند، به قدری زیبا هستند که واقعا ارزشش را دارد که هر کسی از آن‌ها دیدن کند. اما یک قانون در مورد بازدید از کلیسای سیستین وجود دارد که بر طبق آن هیچ کس حق گرفتن عکس در این کلیسا را ندارد و این قانون شامل حال همه می‌شود. این قانون در دهه‌های متمادی در کلیسای سیستین وجود داشته است. البته جای ناراحتی در مورد این مسئله نیست، چراکه در گوشه کنار واتیکان ساختمان های زیبا و آثار هنری جذاب به وفور یافت می‌شود که اتفاقا عکس‌گرفتن در کنار آن‌ها هیچ ایراد و اشکالی ندارد.

اماکنی که سلفی گرفتن در آنها ممنوع شده

۴- چرنوبیل

سفر به چرنوبیل همیشه بحث برانگیز بوده است و دلیل آن هم نبود اطمینان از امنیت آن است. چرنوبیل شهری در اوکراین است که در سال ۱۹۸۶ در آن یک حادثه هسته ای مرگبار اتفاق افتاد و به گفته بعضی از افراد تشعشعات آن هنوز هم در فضای چرنوبیل وجود دارد. اما با این حال مسافران زیادی خطرش را به جان می‌خرند و وارد این شهر ارواح می‌شوند تا بازدیدی از چرنوبیل داشته باشند. با اینکه شما می‌توانید همراه با یک تور از چرنوبیل دیدن کنید و حق عکس گرفتن از فضای آن را نیز دارید، اما با این حال گرفتن سلفی در آن خیلی کار جالبی به نظر نمی‌رسد. محدوده ای که انفجار هسته ای در آن اتفاق افتاد، از محبوب ترین بخش های چرنوبیل بین توریست‌ها برای گرفتن سلفی است و با اینکه هیچ قانونی در چرنوبیل در باب منع گرفتن عکس سلفی وجود ندارد، باز هم بهتر است که این کار را در چرنوبیل انجام ندهید، چراکه از نظر خیلی از افراد این کار بی‌احترامی تلقی می‌شود و چرنوبیل جای گرفتن عکس سلفی نیست!

اماکنی که سلفی گرفتن در آنها ممنوع شده

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید