امروز شنبه 10 اسفند 1398 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

تیم کوک در جریان یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه CBS اعلام کرد که اپل کنترل ۳۰ تا ۳۵ درصد بازار اسمارت‌فون ایالات‌متحده را در دست دارد؛ با این‌حال این کمپانی چندان بزرگ نیست و تجزیه آن از سوی دولت نیز ضرورتی ندارد.

به گزارش واریته دیروز اعلام شد که ۴ شرکت فنی ایالات‌ متحده احتمالا به‌دلیل نقض قوانین از سوی کمیته ارتباطات فدرال و وزارت دادگستری آمریکا تحت پیگرد قرار می‌گیرند. نشریه Monday’s report اعلام می‌کند که در ابتدا شرکت‌های آمازون وفیس‌بوک و سپس کمپانی‌های اپل و گوگل مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. به گفته نشریه رویترز، تیم کوک؛ مدیر عامل اپل تصور می‌کند که بررسی موشکافانه فعالیت‌ های اپل از سوی دولت آمریکا اقدامی عادلانه است؛ اما وی می‌گوید که این کمپانی یک کالای انحصاری نیست.

تیم کوک به پرسشی در خصوص اظهارات الیزابت وارن؛ نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا پیرامون ضرورت تجزیه بی قیدوشرط اپ استور توسط اپل با توجه به مجوز فروشگاه Walmart برای عرضه برندهای بومی با قیمتی ارزان‌تر پاسخ داد. این مدیراجرایی کماکان اعلام کرد: با توجه به اندازه اپل تصور می‌کنم که تحقیق و تفحص اقدامی عادلانه است. من معتقدم که فعالیت ما بایستی مورد ارزیابی قرار گیرد. من تصور می‌کنم که هیچ فرد منطقی در خصوص ماهیت انحصاری اپل به جمع‌بندی نخواهد رسید.

به‌دنبال کاهش ۳۰ درصدی درآمد اپ استور و شکایت اسپاتیفای مبنی بر تلاش اپل برای وادار نمودن مشترکین خود جهت ایجاد حساب کاربری شخصی در سرویس پخش اپل موزیک، فعالیت‌ های کمپانی در اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفته است. اسپاتیفای جهت حفظ حاشیه سود آوری قیمت خدمات خود در اپ استور را افزایش داد. این اقدام بدان معناست که برنامه اسپاتیفای با قیمت‌ گذاری بالاتر نسبت به اپلیکیشن iOS اپل موزیک در اپ استور عرضه می‌شود. به‌طور معمول هزینه اشتراک اسپاتیفای با قیمت‌ گذاری اپل موزیک کاملا یکسان است. ماه گذشته دیوان عالی ایالات‌ متحده دستور داد که کاربران iOS می‌توانند از اپل به‌ دلیل عملکرد شبه‌ انحصاری و دریافت ۳۰ درصد درآمد ناشی از اپلیکیشن‌ ها در اپ استور شکایت کنند. شاکیان مراجعه‌کننده به دادگاه عالی ادعا می‌کنند که اپل امکان سایدلود اپلیکیشن‌ها را در اختیار کاربران قرار نمی‌د‌هد و آن‌ها به‌دلیل اعمال هزینه‌ای موسوم به مالیات ۳۰ درصدی اپل ناچار به پرداخت مبلغ بیش‌تری هستند.

اپل در پاسخ به این شکایت اعلام می‌کند که صرف‌ نظر از رقابت یا عدم رقابت کمپانی اپل با یک توسعه‌ دهنده خاص، اپل سیاست‌ های اپ استوری خود را به‌صورت کاملا بی‌ طرفانه برای کلیه افراد اجرا خواهد کرد. این کمپانی خاطرنشان می‌کند که برخی از رقبای کمپانی نظیر مایکروسافت با ارائه اپلیکیشن‌ های خود در اپ استور عملکرد بسیار مناسبی از خود نشان داده‌اند. اپل ادعا می‌کند که ۸۴ درصد اپلیکیشن‌ های منتشر شده در اپ استور رایگان هستند و از زمان راه‌اندازی این فروشگاه در روز ۱۰ جولای سال ۲۰۰۸، کمپانی در مجموع ۱۲۰ میلیارد دلار به توسعه‌ دهندگان پرداخت نموده است.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید