امروز یکشنبه 4 آبان 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

داوری جشنواره موسیقی جوان که سیزدهمین دوره خود را تجربه میکند با بررسی بیش از ۲ هزار اثر آغاز به کار کرد

به گزارش واریته مرحله نخست داوری آثار متقاضی شرکت در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با بررسی بیش از ۲ هزار اثر آغاز شد.

طبق اعلام روابط عمومی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه سیزدهمین دوره این جشنواره و دریافت بیش از ۲ هزار اثر، مرحله نخست داوری این جشنواره آغاز شد. روند بررسی و ارزیابی آثار توسط هیئت‌های انتخاب، با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از استادان موسیقی کشور، انجام می شود.

در این دوره از جشنواره بیش از ۲ هزار اثر در بخش‌های مختلف موسیقی دستگاهی، موسیقی نواحی و موسیقی کلاسیک به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی این جشنواره، همراه با اطلاعات تکمیلی، شنبه ۲۲ تیرماه از طریق سایت انجمن موسیقی ایران اعلام خواهد شد.

حسین علیزاده از داوران دوره پیشین این جشنواره دربراه این رویداد گفته بود: اگر جشنواره جوان را آینده فرهنگی ایران ببینیم، عنصر مهمی در جامعه خواهد بود. پدیده ای که این همه متقاضی دارد و البته نسبت به تعدادی که در کشور موسیقی کار می‌کنند، اندک است. من شخصا خودم در هیچ مسابقه ای شرکت نکردم و نخواهم کرد و در عین حال برخی از کسانی که موسیقی کار می‌کنند در مسابقات و جشنواره ها شرکت نمی‌کنند. جشنواره موسیقی جوان کارزار موسیقی در ایران است. موسیقی باید در جایگاه خودش یعنی امری والا و تاثیرگذار در امور فرهنگی قرار گیرد و صرفا کاری برای سرگرمی نباشد. این رویداد در تمام مسائل نقش بسیار مهمی دارد.

سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و مشارکت استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و با همکاری دفتر موسیقی و بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید