امروز یکشنبه 11 آبان 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

فیلم شکستن همزمان بیست استخوان با نام بین المللی «رونا مادر عظیم» از شهریورماه سال جاری در سینماهای کشور اکران می‌شود.

در آخرین جلسه شورای اکران با درخواست شورای صنفی نمایش مبنی بر اکران فیلم سینمایی «شکستن همزمان بیست استخوان» ساخته برادران محمودی به دلیل اکران همزمان در کشور افغانستان از شهریورماه سال جاری موافقت شد.

شکستن همزمان بیست استخوان تقدیر ویژه‌ جشنواره فیلم جشنواره بوسان که با نام بین المللی «رونا مادر عظیم» دو جایزه معتبر جشنواره وزول فرانسه را دریافت کرده است بیش از پانزده حضور موفق بین المللی داشته است. این فیلم محصول مشترک ایران و افغانستان است و به عنوان نماینده اسکار از طرف سینمای افغانستان به آکادمی اسکار معرفی شده بود.

فیلم شکستن همزمان بیست استخوان شهریور اکران می شود

این فیلم همچنین در جشنواره جهانی فیلم فجر دیپلم افتخار بهترین فیلم در بخش بین الادیان و دیپلم افتخار بهترین فیلم آسیایی را کسب کرد.محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

عظیم یک پناهنده افغان است که در شهرداری تهران مشغول به کار است تا بتواند به خانواده مادر و برادرش فاروق کمک کند تا قاچاقی به آلمان بروند اما در لحظه آخر فاروق از بردن مادرشان منصرف می‌شود و عظیم نیز متوجه می‌شود مادرشان نیازمند عمل پیوند است، عظیم باید بین جان خودش و مادرش انتخاب کند.

شکستن همزمان بیست استخوان، فیلمی تاثیرگذار است و شخصیت اصلی اش واقعی ترین آدمی است که می توانیم در اطرافمان ببینیم.شخصیت عظیم در این فیلم قهرمان نیست. او یکی از هزاران آدمی است که در موقعیتی سخت تر از توانشان اسیر شده اند. موقعیتی که دردش معادل شکسته شدن همزمان بیست استخوان است. دردی که می تواند انسان را از پا بیاندازد و فریادش را به عرش برساند. عظیم در این موقعیت گیر افتاده اما به جای فریاد به سکوت روی می آورد، سکوتی که توی لرزش دست هایش در مسجد مشخص می شود و نیاز به دستی برادرانه دارد که دست روی دستش بگذارد و فقط بگوید درکش می کند و دردش را می فهمد. دردی که ما نیز به عنوان بیننده حس کرده و فهمیده ایم.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید