امروز چهارشنبه 15 مرداد 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

اپراتور ورایزن طی اقدامی غیرمنتظره برای انجام تست سرعت به سراغ بسیاری از کشورها از جمله کره‌جنوبی رفت و شبکه ۵G خود را در شیکاگو توسعه داد. اعضای تیم TechRadar پس از ساعت‌ها سفر خیابانی و جستجو برای خریداری تنها هندست مجهز به قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G یعنی گوشی موتو Z3 به‌همراه ماژول موتو ماد ۵G در قسمت پشتی آن به گشت‌وگذار در مناطق محدود تحت پوشش سیگنال ۵G پرداختند.

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا شما را در جریان نتیجه تست سرعت اولین گوشی مجهز به فناوری ۵G در دنیا قرار دهیم

با متصل نمودن موتو ماد ۵G جدیدا عرضه شده به یک گوشی ۴G از جنبه نظری به نخستین هندست ۵G جهان دسترسی خواهیم داشت. در واقع بر اساس تجارب زمینه‌ای حاصل از تست شبکه ۵G روی اسمارت‌فون موتو Z3، این گوشی عملکرد سریع‌تری خواهد داشت. به لطف عرضه افزونه ۵G جدید موتورولا، گوشی ۴G LTE سال گذشته این شرکت به یک گجت ۵G ارتقاء پیدا می‌کند.

رونان دان؛ رئیس گروه مشترکین شرکت ورایزن در توضیح راه‌اندازی پیش از موعد شبکه ۵G اعلام کرد که ورایزن همواره می‌خواهد پیشتاز باشد و این موضوع، دلایل تصمیم اپراتور جهت جابه‌جایی جدول زمانی و راه‌اندازی سرویس تنها چند روز پیش از عرضه هندست ۵G سامسونگ در کره را به روشنی بیان می‌کند.

اگرچه با این اقدام، ورایزن و موتورولا به پیشگامان فناوری ۵G در جهان تبدیل می‌شوند؛ اما همگی ما با این پرسش مواجه هستیم که خریداری نخستین گوشی ۵G و استفاده از آن در بستر اولین شبکه ۵G واقعا تا چه اندازه توجیه‌پذیر خواهد بود. این شبکه تنها در بخش‌هایی از ۲ شهر ایالات‌متحده قابل‌دسترس است.

طی بررسی‌های اولیه یک تیم تحقیقاتی ، قابلیت اطمینان‌پذیری شبکه ۵G ورایزن به‌صورت جدی مورد ارزیابی قرار گرفت. طول و عرض فروشگاه ورایزن؛ محل برگزاری مراسم راه‌اندازی شبکه نسل ۵ حداکثر معادل ۳۰ و ۱۰۰ پا بود و نود ۵G نیز در قسمت جلویی ساختمان قرار داشت. واحد پذیرش در پشت این قسمت و در نزدیک‌ترین فاصله به جلوی ساختمان مستقر شده بود. با جابه‌جایی گوشی موتو Z3 بارها دستگاه میان اتصال ۵G و  ۴G LTEسوئیچ کرد. کارشناسان برای اطمینان یافتن از اجرای تست سرعت در شبکه ۵G بارها ناچار به تغییر موقعیت خود شدند. یک هفته بعد و با اجرای تست سرعت ۵G در شهر شیکاگو، کارشناسان به بررسی فناوری امواج میلی‌متری مورد استفاده ورایزن در شبکه ۵G و توانایی آن جهت عبور از دیوارها و موانع پرداختند. نبود نقشه ۵G تعریف شده نیز مشکل دیگری محسوب می‌شود و در صورت عدم اتصال به شبکه ۵G مشخص نیست که این مشکل از عدم پوشش سیگنال در منطقه یا ناتوانی گوشی در دریافت آن‌ها ناشی شده است. با این‌حال شبکه ۵G یقینا از فناوری فعلی ۴G LTE سریع‌تر خواهد بود.

بنابراین اگرچه شبکه ۵G به وضوح سریع‌تر است؛ اما اختلاف سرعت آن نسبت به شبکه نسل قبلی چندان فوق‌العاده نیست.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید