امروز پنج شنبه 1 آبان 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

تماشای ستاره ها یکی از آرام بخش ترین تفریحاتی است که دهن افراد را باز و تفکر را راحت تر میکند شاید به همین دلیل باشد که اکثر اندیشمندان نزدیک ترین نقطه به آسمان را به خیره شدن به ستاره ها مینشینند و به عمق افکارشان فرو میروند.

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا بهترین شهرهایی که برای تماشای ستاره ها مناسب هستند را با هم بشناسیم

۱- پارک ملی دث ولی در آمریکا

اما این پارک با وجود تاریخچه ساکنان آن و نزدیک بودن آن به درخشندگی و نورهای مصنوعی شهر لاس وگاس، هنوز هم یکی از زیباترین مکان ها برای تماشای ستاره ها در شب به شمار می رود. گفته می شود در این منطقه، چشم اندازهایی از ستاره ها در شب می توانید تماشا کنید که به تجربه تماشای ستارگان در زمان اجدادمان، قبل از به وجود آمدن شهرها و نورهای مصنوعی شباهت دارد. تلسکوپ های قدرتمند این پارک در طول برگزاری رخدادهای ویژه برای زوم کردن روی آسمان پر ستاره استفاده می شوند.

کدام شهر را برای تماشای ستاره ها انتخاب کنیم؟

۲- صحرای آتاکاما در شیلی

محیط فوق العاده خشک و وجود ابرهای محدود در صحرای آتاکاما در ترکیب با ارتفاع ۵۰۰۰ متری آن، این صحرا را به یکی از بهترین و ایده آل ترین نقاط جهان برای تماشای ستاره ها تبدیل کرده است. دانشمندان بین المللی در رصد خانه آلما که در این صحرا واقع شده، از ماهواره های با تکنولوژی بالا استفاده می کنند تا اولین ستارگان و کهکشان ها را پیدا و ثبت نمایند. آنتن های وسیعی که در صحرای آتاکاما نصب شده، به سوی آسمان نشانه رفته اند و منظره ای فرا زمینی به وجود آورده اند. در روزهای آخر هفته ستاره شناسان آماتور می توانند از اتاق کنترل و آزمایشگاه های این رصد خانه بازدید کنند

کدام شهر را برای تماشای ستاره ها انتخاب کنیم؟

۳- منطقه حفاظت شده نامیبراند در نامیبیا

در تاریکی شب، علاقمندان به تماشای ستاره ها می توانند مناظر خارق العاده از ماه، سیاره ها و صور فلکی را در این منطقه ببینند و همین نکته، موقعیت منطقه حفاظت شده نامیبراند را به عنوان اولین منطقه حفاظت شده آسمان شب در آفریقا ثابت می کند. در این منطقه یک رصدخانه هم وجود دارد و تورهای مختلفی هستند که شما را با علم ستاره شناسی آشنا می کنند. این منطقه بدون شک از بهترین و ایده آل ترین نقاط روی سیاره زمین برای تماشای ستاره ها، سیاره ها و صور فلکی می باشد.

کدام شهر را برای تماشای ستاره ها انتخاب کنیم؟

۴- رصدخانه تید در اسپانیا

از سال ۱۹۶۴، رصدخانه تید که روی یک کوه آتشفشان در تنریف قرار گرفته، یک مرکز بین المللی برای تماشا و مطالعه ستارگان بوده است و تیم هایی از سرتاسر جهان از تلسکوپ های پیشرفته آن برای انجام کشفیات جدید در مورد خورشید استفاده می کنند. در این منطقه، تورهای با راهنما برای بازدید از رصدخانه تید وجود دارند که صور فلکی، بارش های شهابی و نکات مختلف جذاب دیگر را به شما نشان می دهند.

کدام شهر را برای تماشای ستاره ها انتخاب کنیم؟

۵- پیک دو میدی در فرانسه

پیک دو میدی کوهی بر فراز ابرها و میان قله های بسیار زیبای دیگر رشته کوه پیرنه است و یک نقطه تماشای خارق العاده برای تماشای ستاره ها در شب و روز به شمار می رود. در همان حال که غروب خورشید به آرامی مناظر پانورامایی کوهستانی را در تاریکی فرو می برد، ستاره های روشن و درخشنده مانند پتویی بر روی آسمان کشیده می شوند. علاقمندان به فضا می توانند صور فلکی و سیاره ها را در سفرهای شبانه با تله کابینی که به سمت قله این کوه می رود، تماشا کنند و در تورهای تماشای ستاره ها در رصدخانه مشهور واقع در این کوه شرکت نمایند.

کدام شهر را برای تماشای ستاره ها انتخاب کنیم؟

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید