امروز دوشنبه 10 آذر 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

گلاب گیری کاشان که یک آیین شناخته شده در ماه اردیبهشت بین همه مردم جهان میباشد هر سال گردشگران بسیاری به صورت انفرادی یا در قالب تورهای گردشگری را به قمصر و شهرها و روستاهای اطراف کاشان می کشاند تا در کنار تماشای روند گلاب گیری از برنامه های جانبی که به این بهانه برگزار می شود هم استفاده کنند.

به گزارش واریته علی اکبر مرتضایی فرماندار کاشان اظهار کرد: برداشت بیش از ۹ هزار تن گل محمدی از سطح ۲۵۰۰ هکتار زمین های زیر کشت در گلستان های مناطق مختلف این شهرستان در سال جاری قابل پیش بینی است. موسم گل چینی و گلاب گیری در شهرستان کاشان، برای ۸۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می کند و صنایع مربوط به گل و گلاب، حدود شش هزار شغل پایدار و ثابت در شهرستان کاشان ایجاد کرده است.

جشنواره ای که یکی از مصادیق گردشگری پایدار در این شهر شده که علاوه بر جذب گردشگر هر ساله برای بخش زیادی از مردم این شهر ایجاد اشتغال می کند. فرماندار کاشان در مورد فصل گلابگیری در کاشان و همچنین میزان تولید گلاب در این شهر گفت: بیشترین میانگین تولید گل محمدی در کشور مربوط به شهرستان کاشان است که سالانه حدود ۱۵ هزار تن گلاب مرغوب در ۱۶۰۰ کارگاه سنتی، ۲۸ واحد صنعتی و ۱۲ واحد نیمه صنعتی این شهرستان تولید می شود.

فرماندار کاشان تصریح کرد: اقتصاد دو هزار و ۸۰۰ خانوار به کشت، تولید و برداشت گل محمدی وابسته است که پیش بینی می شود در سال جاری حدود دو هزار و ۲۰۰ کیلوگرم اسانس طبیعی به ارزش تقریبی هر کیلو ۲۰۰میلیون ریال حاصل شود. با توجه به اهمیت اقتصادی پایدار، سیاست های کلان مدیریت این شهرستان بر صنعت گردشگری متمرکز است و با هماهنگی و تعامل با مسئولان استان اصفهان و کشور، برای رونق گردشگری تلاش می کنیم. صنعت گردشگری منطقه فرهنگی کاشان با وجود آثار متنوع تاریخی، اقامتگاه های بومگردی، صنایع دستی، هنرهای سنتی و جاذبه های طبیعی افق درخشانی دارد.

مرتضایی افزود: بیش از ۴۲۰ هزار نفر گردشگر در اردیبهشت امسال از مجموعه بناهای تاریخی شهرستان کاشان دیدن کردند که ۱۰ درصد آنان را گردشگران خارجی تشکیل داده بودند.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید