امروز پنج شنبه 13 آذر 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد . اما هدف ها و برنامه های بایدن برای ایران چیست ؟ سرنوشت برجام چه می شود ؟ در ادامه شرح خبر را بخوانید

تصمیم بایدن درباره ایران چیست؟

تصمیم بایدن درباره ایران چیست؟

مشاور سابق جو بایدن رئیس جمهوری منتخب امریکا می‌گوید بازگشت به برجام از اولویت‌های اصلی دولت جو بایدن خواهد بود و بایدن ظرف مدت کوتاهی پس ‌از استقرار در کاخ سفید، به برجام بازخواهد گشت.

به گزارش همشهری آنلاین، «آموس هاچسن» در گفت‌وگویی افزوده است: معتقدم بایدن در ماه‌های نخست ریاست جمهوری به‌صورت کامل به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بازخواهد گشت؛ این به معنی لغو تحریم‌های امریکا در ازای تعلیق برخی برنامه‌های هسته‌ای توسعه یافته ایران در ۳ سال گذشته است.

هاچسن که در دولت اوباما و در وزارت خارجه وظیفه نظارت بر تحریم‌های حوزه نفتی علیه ایران را برعهده داشت، گفت که بایدن همزمان می‌خواهد «برخی تغییرات» در برجام از جمله در بازه زمانی انقضای این توافق بین‌المللی، صورت دهد.از سویی دیگر وزیر امور خارجه آلمان پیروزی جو بایدن در انتخابات امریکا را فرصتی جدید برای تعامل بیشتر اروپا و امریکا در قبال برجام دانست.

هایکو ماس در پی پیروزی جو بایدن در انتخابات امریکا گفت که سیاست‌های جداگانه کشورهای اروپایی و امریکا بر سر برنامه هسته‌ای و موشکی ایران کارآمد نیست و این کشورها باید رویکردی همسو در پیش بگیرند. او تحولات سیاسی در امریکا را به‌ مثابه فرصتی جدید برای همکاری اروپا و امریکا دانسته و گفته است: ما باید مجدداً دور هم جمع شویم.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید