امروز شنبه 31 فروردین 1398 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

انتقاد تند مسعود ده‌نمکی از اصغر فرهادی

انتقاد تند کارگردان جنجالی از اصغر فرهادی

بعد از نظرها و متن های اینستاگرامی اقای فرهادی که باعث واکنش های مثبت به مسئله گورخواب ها شده بود حالا جناب ده نمکی به ایشون تاختن و مورد انتقاد قرارشون دادن …

مسعود ده‌ نمکی از رویکرد فرهادی در همراهی با ظلم جهانی و دل‌سوزاندن برای گورخواب‌های وطنی انتقاد کرد.

روزنامه جوان نوشت: ده‌نمکی با اشاره به یادداشت فرهادی درباره گورخواب‌ها، رویکرد او را در قبال مسائل اجتماعی خنده‌دار خواند و گفت: «خنده‌دار است کسی با پول جریان سرمایه‌داری فیلم بسازد و برای جشنواره‌های خارجی ارسال کند و بعدش برای گورخواب‌ها پیام بفرستد. خنده‌دار است که با پول دختر پادشاه قطر فیلم بسازی و در برابر مسلمان‌کشی و مردم‌کشی سکوت بکنی و در جاهایی که باید به نفع آنها حرف بزنی پز روشنفکری بگیری و در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی بگویی که من از دولت‌ها قطع امید کردم و به ملت‌ها فکر می‌کنم.»

او در ادامه صحبت‌هایش خطاب به کارگردان «فروشنده» گفته است: «آقای فرهادی، شما چطور گورخواب‌های مملکت خودت را می‌بینی، اما وقتی پایت را آن‌طرف می‌گذاری، مسلمان‌کشی و آدمکشی زیر چرخ تانک‌ها را نمی‌بینی؟ چطور به جای آن پیام دوپهلو درباره گورخواب‌ها، از بی‌عدالتی و ظلم در سطح جهان نمی‌گویی؟» ده‌نمکی در پایان رویکرد فرهادی در قبال مسائل مختلف را به جایگاه بین‌المللی این کارگردان بی‌ربط ندانست: «چرا؟ چون اگر از ظلم در جهان بگویی آن وقت آنها تو را نمی‌خواهند.»

انتقاد تند کارگردان جنجالی از اصغر فرهادی

برخی با رد سخنان ده‌نمکی به این اشاره کرده‌اند که اصغر فرهادی به جز یادداشتی که درباره گورخواب‌ها منتشر کرده بود، فعالیت‌های اجتماعی دیگری نیز داشته است که از جمله آنها می‌توان به اهدای خون برای مردم غزه اشاره کرد. پیش از این و در سال ۹۰ این دو کارگردان به واسطه همزمانی فیلم‌هایشان در اکران نوروزی مقابل هم قرار گرفته بودند. عده‌ای در فضای مجازی با ایجاد کمپین از مردم خواسته بودند تا «اخراجی‌های۲‌» را تحریم کنند و به دیدن فیلم «جدایی نادر از سیمین» بروند. اقدامی که البته با شکست مواجه شد و فیلم «اخراجی‌های‌۲» در گیشه با استقبال مخاطبان مواجه شد.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید