امروز دوشنبه 6 بهمن 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

مبانی موفقیت یکی از مفاهیمی است که به راحتی در روش زندگی افراد موفق دیده می‌ شود. آیا شما موفقیت افراد را به خاطر شانس آن ها در نظر می گیرید؟ باید شما هم در خانه خود بشینید و منتظر باشید تا شانس به سراغ شما بیاید. اما بهتر است شما زندگی نامه افراد موفق را مورد بررسی قرار دهید و ببینید افراد موفق چه گزینه های مشترکی داشته اند.

مبانی موفقیت، قبل از حرکت موفقیت را بشناسید

بر اساس این گزینه ها شما نیز عزم خود را جزم خواهید کرد و به جای آنکه در انتظار موفقیت بمانید برای رسیدن به موفقیت گام برمی دارید.

در این مقاله در مورد موفقیت و عوامل رسیدن به موفقیت به بحث می پردازیم. فقط بهتر است روش ها و اصول متقاعد کردن دیگران در بحث را بیاموزید.

مبانی موفقیت، قبل از حرکت موفقیت را بشناسید

قوانین و مبانی لازم برای موفقیت

کتاب جک کنفیلد در مورد مبانی موفقیت است. در این کتاب مبانی موفقیت در ۶ بخش توضیح داده شده است.

عادت های افراد موفق با به کارگیری اصول موفقیت و مبانی آن شکل گرفته است و نکات مشترکی دارند شما با مطالعه این نکات می توانید به موفقیت دست یابید.

در ذیل بخشی از این مبانی را مورد بررسی قرار می دهیم.

۱ – پایه و مبانی موفقیت را بشناسید

موفقیت به معنی رشد و پیشرفت در تمام ابعاد زندگی است. موفقیت در شغل، در سلامتی، در روابط اجتماعی، در عشق، آرامش و… را می‌توان از ابعاد مختلف موفقیت نامید.

برای اینکه به موفقیت برسید باید هدف خود را به خوبی بشناسید و راه های رسیدن به آن را کشف کنید. چون اگر خواسته خود را ندانید، نمی توانید در مسیر درستی قرار گیرید.

برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کنید و هدف مشخصی داشته باشید. مثلا یکی از اهداف شما موفقیت تحصیلی است اما باید بدانید که از نظر شما موفقیت تحصیلی یعنی چه و دوست دارید به چه جایگاهی برسید؟ باید دقیق هدف خود را بشناسید.

شما برای رسیدن به موفقیت باید هدف خود را از حالت ذهنی خارج کنید و به طور عینی و ملموس بیان کنید. تا به نتیجه مورد نظر خود دست یابید.

ممکن است برای یکی موفقیت تحصیلی کسب مدرک دکتری باشد و برای یکی دیگر ارشد کافی باشد و بسیاری هستند دوست دارند بر اساس مدرک تحصیلی خود شغل آینده را انتخاب کنند و موفقیت خود را شغل مناسب بر اساس مدرک تحصیلی در نظر بگیرند.

اهداف در افراد مختلف متفاوت است و شما باید دقیق هدف خود را بشناسید تا بتوانید راه رسیدن به آن را تشخیص دهید. چون هر هدفی که شما انتخاب می کنید به مسیر خاص خود می انجامد. و اگر ندانید هدف شما چیست در مسیر رسیدن به آن قرار نخواهید گرفت.

مبانی موفقیت، قبل از حرکت موفقیت را بشناسید

۲ – خود را برای دستیابی به موفقیت تغییر دهید

تجربه های گذشته بر عزت نفس شما تاثیر گذشته و حتی در گام های بعدی که بر می دارید. تغییراتی ایجاد می کند. و عزت نفس شما کم شود. ممکن است بعضی از این تجربه ها ناکام کننده باشد که شما هر وقت بخواهید می توانید تصمیم بگیرید و با قرار گرفتن در مسیر درست آن کار را انجام دهید.

برای اینکه اثر تجربه های گذشته بر عزت نفس خود از بین ببرید و یک مسیر جدید را شروع کنید باید از شکست درس بگیرید و نسبت به شکست هیچ تمرکزی نداشته باشید.

دچار احساسات منفی نشوید و به هدف های بعدی فکر کنید و ریشه شکست را پیدا کنید تا از آن درس بگیرید و به موفقیت برسید.

عواملی مانند نداشتن هدف دقیق، برنامه ریزی غلط و هدف های غیر ممکن و… باعث می شود افراد شکست بخورند. شما باید به خوبی ریشه شکست را بشناسید و برای هدف های بعدی از آن استفاده کنید.

عزت نفس وقتی آسیب ببیند نیاز به درمان دارد.پس برای درمان آن اقدام کنید. و از یک روانشناس کمک بگیرید در غیر اینصورت تلاش های شما برای رسیدن به هدفتان بی ثمر خواهد بود.

برخاستن مجدد بعد از هر سقوط ممکن است کاری بس دشوار باشد ولی امکان پذیر است. پس در مسیر تحقق رویاهایتان حرکت کنید و هراسی از موانع راه نداشته باشید، توجه داشته باشید که در سفر به سرزمین رویاهایتان لازم است انعطاف پذیر باشید، پس اگر اتفاق ها مطابق میل تان نبود چاره، تغییر مسیر است.

که می توانید ویدیو های انگیزشی و کلیپ های موفقیت مشاهده کنید.

مبانی موفقیت، قبل از حرکت موفقیت را بشناسید

۳ – مبانی موفقیت، گروه موفقیت خود را بسازید

موفقیت در زندگی خواسته همه انسان‌هاست، اما خواستن چیزی با تلاش واقعی برای به دست آوردن آن متفاوت است.

نقل قولی از ناپلئون بناپارت معروف هست که می‌گوید «به من بگو دوستت کیست تا بگویم که هستی. » به اطراف خود نگاه کنید! چند نفر آدم موفق نزدیک خود دارید؟ چند دوست صمیمی دارید که به اهداف‌شان رسیده‌اند و در مسیر موفقیت هستند؟ از قدیم گفته‌اند «همنشین تو از تو به باشد» برای اینکه در مسیر موفقیت فردی قرار بگیرید باید با افراد هدفمند و بااراده دمخور شوید و اینگونه از روش زندگی افراد موفق آگاهی کسب کنید.

چون اگر با افراد شکست خورده در ارتباط باشید در سطح همان ها خواهید بود و پیشرفتی در موفقیت شما به وجود نمی آید. درنتیجه در روابط و تعاملات خود حساس باشید و با افراد موفق در اتباط باشید.

از کسانی که راه موفقیت را طی کرده‌اند مشورت بگیرید. مشاوره با افراد موفق و یا مربیان موفقیت می‌تواند راهگشا باشد؛ با کمک دیگران می‌توانید راهتان را پیدا کنید.

اگر تازه دانشگاه را تمام کرده‌اید و می‌خواهید مسیرتان را مشخص کنید دست بکار شوید. با صحبت کردن با این افراد می‌توانید روش زندگی افراد موفق را پیدا کنید. درست است که گفتیم تعریف موفقیت نسبی است، اما حتماً برای شخص شما هم تعریفی مشخص وجود دارد. فقط کافی است شروع کنید؛ انتخاب شغل مناسب می‌تواند شروع خوبی باشد.

استعداد درونی خود را کشف کنید تا بفهمید در چه زمینه ای موفق تر خواهید بود. چون با شناسایی استعدادهای خود مسیر موفقیت را سریع تر طی خواهید کرد.

بسیاری هستند که برای مدیریت تلاش می کنند اما به موفقیت نمیرسند و در آخر مشخص می شود که استعداد آن ها در آشپزی می باشد.پس کشف استعداد بسیار مهم است.

۴ – خلق مبانی موفقیت آمیز بر اساس مبانی موفقیت

انسان به علت اجتماعی بودنش بسیاری از موفقیت ها را در ارتباط با دیگران به دست می آورد. اینکه با مهارت های ارتباطی آشنا باشد و از آن ها درس بگیرد بر موفقیتش تاثیر فراوانی دارد.

جالب است بدانید رمز پیروزی افراد موفق در زندگی همین است که نه تنها اشتباهات گذشته خود را تکرار نمی کنند بلکه از آن ها در جهت موفقیت زندگی، کسب و کار یا روابط خود استفاده می کنند.

و با در نظر گرفتن موارد زیر می توانید روابط سالمی با افراد داشته باشید تا درصد موفقیت خود را افزایش دهید.

  • گوش دادن صحیح و درست و پرهیز از بحث های بی نتیجه
  • گفتن واقعیات و اهمیت دادن به صداقت
  • انتخاب کلمات درست در هنگام گفتگو با دیگران
  • پایبندی و تعهد به قول و قرارها

۵ – رابطه موفقیت و پول

مسلما وضعیت اقتصادی بر روی شرایط زندگی و رسیدن به موفقیت اثر می گذارد و باید به این نکته توجه کنید که موفقیت در زمینه مالی همچون زمینه های دیگر به مبانی خاص خود را دارد. و از قوانین خاصی پیروی می کند. شما می توانید برای اینکه در زمینه مالی موفق شوید مبانی آن را مورد بررسی قرار دهید.

نویسنده کتاب علم ثروتمند شدند، والتز می باشد. که معتقد است برای کسب ثروت، دانشی وجود دارد و آن دانشی دقیق است، مثل جبر و ریاضی.

برای ثروتمند شدن قوانین بسیاری وجود دارد و کسانی که این قوانین را بیاموزند می توانند به درستی در مسیر جذب ثروت قرار گیرند.

در روانشناسی موفقیت ، تلاش سخت تنها یک طرف معادله است و طرف دیگر موفقیت که اغلب فراموش می‌شود ، نگرش درست می‌باشد.

بدون داشتن نگرش درست شما هرگز به موفقیت دست نخواهید یافت.

مبانی موفقیت، قبل از حرکت موفقیت را بشناسید

۶ – موفقیت از هم اکنون آغاز می شود

از زمان خود به بهترین نحو استفاده کنید و برنامه ریزی دقیقی داشته باشید تا بتوانید آینده روشنی برا خود بسازید برای رسیدن به موفقیت باید مبانی موفقیت را بشناسید و در مسیر درست گام بردارید و تلاش کنید.

بسیاری از افراد با اهمال کاری جلوی موفقیت خود را می گیرند و سدی بر سر راه موفقیت قرار می دهند. و این افراد موفقیت را در آینده می بینند درست است موفقیت اتفاق می افتد اما باید همراه با برنامه ریزی دقیق و تلاش در زمان حال به وجود می آید و تنها فکر کردن به آینده موفقیتی به دنبال نخواهد داشت.

تاثیر خدمات روانشناسی برای رسیدن به موفقیت

با کمک یک روانشناس می توانید نگرش خود را نسبت به هدف و موفقیت به خوبی بشناسید و راه رسیدن به هدف را به دست آورید.

روانشناسان راه رسیدن به موفقیت و مبانی موفقیت را به شما آموزش می دهند و مسیر را هموارتر می کنند و برای رسیدن به موفقیت به شما کمک می کنند.

 

منبع: مرکز مشاوره ستاره

 

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید