امروز شنبه 27 دی 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

استفاده از ماسک های N95 به دلیل اینکه کار دم و بازدم را انجام می دهد امکان انتقال ویروس کرونا را افزایش می دهد. در ادامه دلایل منع استفاده از ماسک N95 را بخوانید

به این دلایل از ماسک N95 استفاده نکنید

به این دلایل از ماسک N95 استفاده نکنید

دکتر محمد بحرینی (رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ) اظهار کرد : در این روزهای کرونایی شاهد مصرف بالای انواع ماسک‌ها به خصوص نوع N95 آن از سوی مردم هستیم و معتقدیم که اگر می‌خواهیم که ویروس کرونا به اطرافیانمان منتقل نشود نباید از ماسک‌های سوپاپ‌دار N95 استفاده کنیم، زیرا این نوع ماسک‌ها ویژه پرسنل درمان بوده و برخی‌ها سوپاپ بازدمی آن را با فیلتر ماسک اشتباه می‌گیرند.

وی افزود: اگر فرد بیمار از ماسک N95 استفاده کند خانواده و اطرافیانش را در معرض خطر ابتلا به بیماری قرار می‌دهد و با فشار هوا تمام ترشحات داخل ماسک به بیرون منتقل می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مردم به‌جای استفاده از ماسک N95 از ماسک‌های یک‌بار مصرف دو لایه یا سه لایه و یا ماسک‌هایی قابلیت شست‌وشو دارند استفاده کنند، گفت: ماسک سوپاپ‌دار N95 کار دم و بازدم را انجام می‌دهد و استفاده از آن امکان انتقال ویروس از فرد مصرف‌کننده به دیگری و بلعکس را افزایش می‌دهد.

دکتر بحرینی خاطرنشان کرد: مردم پس از استفاده از نوبت اول ماسک‌های دو لایه یا سه لایه، این ماسک‌ها را در سطل زباله بیندازند و از مصرف چند باره و شست‌وشوی این نوع ماسک‌ها که قابلیت استفاده مجدد ندارند به‌شدت خودداری کنند، زیرا بسیار خطرآفرین است.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
برچسب ها :

، عکس 2 پیک
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید