امروز یکشنبه 4 آبان 1399 ، عکس 2 پیک اوقات خوشی را برای شما آرزومند است .
آخرین تصاویر هنرمندان

رکورد فروش سینمای آمریکا شکسته شد

رکورد شکنی سینمای آمریکا در سال 2016

سینمای آمریکا در سال 2016 توانست بار دیگر رکورد شکنی کند و افزایش چشمگیری در میزان فروش فیلم ها در سالی که گذشت داشته باشد.رکورد شنی سینمای آمریکا در سال 2016

به گزارش بخش خبر عکس 2 پیک به نقل از خبرآنلاین، کمپانی «کام‌اسکور» یکشنبه اول ژانویه اعلام کرد که فروش سال ۲۰۱۶ گیشه سینمای آمریکای شمالی ۳۰۰ میلیون دلار بیشتر از فروش سال ۲۰۱۵ بوده است.رکورد شنی سینمای آمریکا در سال 2016

مدیران کمپانی‌های هالیوودی و تحلیل‌گران صنعت سینما بر این باورند که افزایش فروش به معنای افزایش تعداد تماشاگران فیلم‌ها نیست و دلیل اصلی آن بیشتر شدن قیمت بلیت سینما است. اوایل سال ۲۰۱۶ قیمت بلیت سینما در آمریکا افزایش یافت.

در سالی که خبری از دنباله‌های معروف سینمایی مانند «جیمز باند» و «سریع و خشمگین» نبود، با وجود افزایش قیمت بلیت هم رسیدن به این رکورد را کمتر تحلیل‌گری پیش‌بینی می‌کرد.

بیش از یک چهارم فروش سینمای آمریکا در سال ۲۰۱۶ متعلق به کمپانی دیزنی بود، هر چند که این کمپانی کمتر از دیگر استودیوهای مطرح هالیوود در اکران سال گذشته فیلم داشت. در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای آمریکا در سال ۲۰۱۶ نام چهار فیلم از دیزنی در صدر فهرست دیده می‌شود. پرفروش‌ترین فیلم سال گذشته در سینماهای این کشور «در جستجوی دُری» بود.

از دیگر فیلم‌های پرفروش سال گذشته سینمای آمریکا می‌توان به «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان»، «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، «زندگی پنهان حیوانات خانگی» و «کتاب جنگل» اشاره کرد.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید